Otázky a odpovědi

1. Přemýšlím o autoškole, proč si mám vybrat právě Vás?

Autoškola bezpečně! To je oč tu běží! Neustále se rozvíjíme, vzděláváme, modernizujeme výukové prostory i vozový park. Naši lektoři jsou zároveň instruktory bezpečné jízdy na polygonu SteelRing v Třinci, spolupracují se společností Safety driving s.r.o. a ve Vaší výuce a výcviku kladou důraz na individuální a trpělivý přístup se zaměřením na bezpečnou, plynulou a samostatnou jízdu.

2Jak u Vás probíhá výuka?

Přesně tak, jak stanoví zákon "o autoškolách" 247/2000 Sb. Teorie musí předcházet samotnému výcviku, bez teorií do auta nesednete. Nejprve se důkladně seznámíte s pravidly silničního provozu, naučíte se v teple učebny řešit dopravní situace a křižovatky, zásady bezpečné jízdy, praktickou údržbu vozidla či zdravovědu. Poslední lekcí je vždy opakování, během kterého se vrátíme k nejzásadnějším tématům, ujistíme Vás ve správnosti jejich řešení. V úplném závěru všech lekcí teorie na Vás čeká kontrolní test, kterým ověříme, že jste tomu dobře porozuměli.

Ale nelekejte se. Výuka u nás probíhá zábavnou formou, přednášky jsou koncipovány tak, aby Vás bavily, abyste se zapojovali a nebáli se na cokoli zeptat. Po zahájení kurzu Vás čeká 5 přednáškových bloků, vždy úterý a čtvrtek od 16:00 v rozsahu 22 vyučovacích hodin.

3Jak u Vás probíhá výcvik?

Po absolvování teorií a cvičného testu, kterým ověříme Vaše získané znalosti, se potkáme na cvičišti.

Zákon stanovuje pro výcvik skupiny B 28 vyučovacích hodin, které se spojují vždy po dvou. Celkem Vás tedy čeká 14 jízd v délce 1,5 hod. Začínáme na cvičišti, kde jsme opravdu dlouho. Průměrně dvě jízdy se na tréninkové ploše věnujeme důkladnému naučení rozjezdů, řazení a podřazování rychlostních stupňů, správné manipulaci s volantem a pedály, couvání, vnímání vozidla v prostoru – slalom vpřed, slalom vzad, průjezdy velmi úzkými prostory, jízda v extrémně pomalé rychlosti, nácvik výhybného manévru, a mnoho dalšího. Teprve až se s vozidlem sžijete, vyrazíme do provozu. I zde to má posloupnost. Náročnost se dle Vašich dovedností postupně zvyšuje až vyvrcholí zcela samostatným řízením ve složitých místech centra Ostravy a jeho přilehlého okolí.

4Jaké typy kurzů máte? Závisí na typu kurzu jak často budu jezdit? Jezdíte i večer nebo o víkendech?

Naše základní nabídka čítá tři typy kurzů. Základní kurz, rychlokurz a kurz nadstandard "Safety first". Základní kurz obsahuje 19 vyučovacích hodin teoretické přípravy, 28 vyučovacích hodin praktických jízd, praktickou údržbu vozidla, výukové materiály a studijní videa, konzultace, náslechové jízdy a závěrečnou zkoušku ze strany autoškoly v ceně. Jízdy plánujeme 2-3x týdně. Rychlokurz obsahuje vše ze základního kurzu, ale za příplatek probíhají jízdy 4-5x týdně, máte tedy za tři týdny odježděno. Kurz nadstandard je naše perlička, kterou se lišíme od všech autoškol na severní Moravě. Součástí kurzu je totiž krom všeho již zmíněného také kurz bezpečné jízdy na polygonu ve vozidle autoškoly. V autě se o Vás a Vaše bezpečí stará náš učitel, na polygonu instruktor z řad našich lektorů. Nacvičíte si zvládání všech zásadních krizových situací (smyk, nouzové brzdění, výhybný manévr na kluzných plochách s použitím moderních technologií). Jako bonus je součástí nadstandardu také individuální plánování jízd dle Vašich požadavků s nástupem či výstupem z jízdy kdekoliv v Ostravě.

Ať už zvolíte kterýkoliv kurz, jízdy probíhají dle domluvy od brzkého rána do večera, víkendy a svátky pak výjimečně. Všeobecně platí, že se Vám snažíme vyjit maximálně vstříc a ušít Vám to, jak se říká, na míru :)

5. Naučím se ve výcviku opravdu všechno? Co třeba parkování? Jízda po dálnici? 

Zakládáme si na tom, že náš výcvik je opravdu komplexní. Snažíme se Vás připravit ne na zkoušku, ale na řidičský život po ní. Naučíte se tedy ovládat vozidlo, sledovat a vyhodnocovat provoz, řídit se dopravními značkami, parkovat všemi možnými způsoby, jezdit v pomalé i vysoké rychlosti nejen na dálnici tak, aby Vaše jízda byla čitelná a přehledná. Neučíme Vás trasy komisařů či špeky a chytáky, protože taková místa a situace prostě nejsou. Když víte, co a jak sledovat, nachytat se přeci není možné ;) Součástí každého kurzu tedy je – bez nutnosti příplatku či extra kurzů navíc – parkování všemi způsoby, dálková jízda, defenzivní a ekonomická jízda, zkrátka Vás za tím volantem naučíme i přemýšlet a číst dění okolo :)

6. Jakými vozy se jezdí? Nebudu ve výcviku střídat auta a učitele?

Ve výcviku pro skupinu B, tedy osobní automobily, máme v tuto chvíli dvojici moderních vozů Toyota Yaris ve verzi s manuální převodovkou, stejné výbavy i motorizace a dokonce i barvy :) Pro výcvik je Vám přidělen jeden učitel s vozidlem, se kterým jízdy i závěrečnou zkoušku absolvujete. V případě nutnosti záskoku (nemoc učitele, dovolená) můžete některé jízdy absolvovat s jedním z dalších učitelů. Naše metodika a výukové postupy jsou sladěny, vozidla a jejich ovládání totožné, netřeba se tedy obávat neznámého :).

7. Kde Vás najdu a kde probíhá výuka?

Naše učebna se nachází v centru Ostravy na ulici Balcarova jen pár desítek metrů od Magistrátu města Ostravy a tedy i kousek od místa, kde se konají a odkud se vyjíždějí závěrečné zkoušky. Jsme tam pro Vás k dispozici každé úterý (vyjma státních svátků) od 15:00 do 16:00 či v čase přednášek během kurzů. S jakýmkoli dotazem se na nás však můžete obrátit kdykoli, a to telefonicky či e-mailem (viz kontakty). Ozvěte se klidně i s nezávazným dotazem, rádi Vám jej zodpovíme.

8. Kolik mě to bude stát? Nejsou zde nějaké skryté poplatky navíc?

Veškeré ceny či akce jsou uvedeny v platném ceníku na našich webových stránkách. Žádné skryté poplatky si neúčtujeme, nenajdete u nás ani schované poznámky pod čarou či zamaskované v obchodních podmínkách autoškoly. Jednáme s Vámi naprosto otevřeně, cena vybraného kurzu obsahuje vždy všechny hodiny teoretické přípravy, učebnici, všech 28 vyučovacích hodin praktického výcviku, praktickou údržbu, výukové materiály, konzultace, neomezené množství náslechových jízd a první zkoušku ze strany autoškoly. V kurzu nadstandard navíc kurz bezpečné jízdy na polygonu s nácvikem krizových situací ve vozidle autoškoly s odborným dozorem ze strany autoškoly i instruktorů na polygonu.

9. Dají se u Vás hradit kurzy po částech, případně na splátky?

Tato možnost u nás v současnosti není možná, celý kurz musí být uhrazen před jeho začátkem.

10. Jak probíhá zkouška? 

Nejprve Vás čeká teoretická část v podobě testu z pravidel silničního provozu. Po jeho úspěšném složení následuje praktická jízda. Ta, aby byla hodnocena výsledkem prospěl/a, musí trvat minimálně 30 minut a nesmíte v ní "vyrobit" zásadní chybu, porušit pravidla, či jinak ohrozit ostatní účastníky provozu. Zkrátka a dobře, měli byste jet plynule, samostatně, hospodárně a hlavně bezpečně. Ukázat, že umíte koukat kolem sebe, že máte ponětí, co se s autem děje, že znáte pravidla a umíte se podle nich chovat.